Celodenní provázení pro ženy i muže

Rituál zavinování

Intenzivní přechodový rituál

Co je rituál zavinování?

Zavinování je silný transformační rituál, který k nám jezdí učit ženy z Ukrajiny a z Mexika, kde ho nazývají "zavírání kostí".

Jeho původ je v uzavírání těhotenství a porodů. Ale dnes se často používá také jako přechodový rituál ve chvílích výrazných změn a přechodů v životě, aby přinesl podporu ve vnitřní i vnější proměně... 

Tato proměna se odehrává během 8 - 10 hodin individuální práce a péče. Vše probíhá v lehkém plynutí a přesto jde o velmi intenzivní prožitek a hlubokou proměnu.

A to především díky práci na všech úrovních těla i duše a postupném ponoru do stále větší hloubky. Proměna běží a ukotvuje se i po samotném rituálu... integruje se do života až po dobu několika měsíců.

Hloubka a síla rituálu vychází z práce na všech úrovních:
emoční, mentální, fyzické i energetické

Kdy je zavinování vhodné?

Když je ten správný čas, rituál si Tě zavolá...

Pak stačí jen důvěřovat intuici a následovat ji...
Provedu Tě tím, co je pro Tebe připravené...

Podpora vnitřní proměny

V životě přijdou chvíle, kdy víme, že procházíme vnitřní proměnou. Cosi se v nás mění. V takových chvílích Tě rituál touto proměnou provede. Vezme Tě do hloubky toho, co se v Tobě děje... podpoří probíhající procesy... pomůže přijmout, odložit a uzavřít staré... zvědomit a vynést na povrch nové... a pomůže to nové ukotvit v Tobě a ve Tvém životě.

Období takové vnitřní proměny může být doprovázené změnou vnější jako je:

 • Změna práce nebo odchod z práce a otevření se svobodnému tvoření
 • Stěhování nebo jiná změna bydlení
 • Rozchod, rozvod nebo jiná změna v partnerském nebo rodinném životě 
 • Úmrtí blízké osoby
 • Uzavření čehokoli v životě a vykročení dále

Uzavření těhotenství, porodů a šestinedělí

Ne náhodou se říká, že když je žena těhotná, je "v jiném stavu". Vše se v tu dobu proměňuje - její život, tělo i psychika. Když žena tímto vším projde, je nenávratně jiná.

Před porodem vstupuje energeticky do labyrintu a cest, kterými přivádí na svět nový život. Po porodu a šestinedělí je potřeba tyto cesty, ale i celé období "jiného stavu", uctít a uzavřít a vrátit se zpět do "běžného" stavu... Podívat se na radosti i starosti... to nové, co do života přišlo i co odešlo... co se podařilo i co nešlo podle plánu.

Podíváme se na celé období po emoční a psychické stránce. Opečuje se tělo, které prošlo velkými změnami a vydalo mnoho sil. Poděkuje se mu a uzavřou se energetické kanály, kterými přišel nový život. Vše proto, aby žena mohla žít plně v přítomnosti, ukotvená v tomto světě. Aby uctila a zvědomila svou proměnu, propustila to bolavé nebo nepříjemné, co prožila a otevřela se novému životu a nové kapitole.

Toto vše se dá uzavřít a uctít i mnoho let zpětně. Sama jsem uzavírala své porody, ve chvíli, kdy jsem měla 6, 12 a 14 let od svých porodů a šlo o velmi silný prožitek.

Ne všechny těhotenství končí šťastně s miminkem v náručí. Zavinuje se tedy i ztráta miminka a uzavírají se těhotenství, která nebyla dokončená nebo skončila porodem mrtvého dítěte. Zavinuje se také úmrtí miminka po porodu. Nejdřívě však potřebuje uplynout období šestinedělí, které je i v těchto chvílích důležité. A také období truchlení.

Kdy a pro koho není zavinování vhodné? 

 • V těhotenství (ani v jeho počátcích)
 • Při vážném onemocnění pohybového aparátu
 • Pro klienty s psychickým onemocněním
 • Po nedávné smrti blízké osoby, potratu či úmrtí miminka, kdy ještě neproběhla fáze truchlení.

Jak vše probíhá?

Rituál zavinování je silná a jedinečná zkušenost. Celý proces začíná již ve chvíli, kdy se pro něj rozhodneš a kdy se poprvé spojíme a domluvíme termín.

Jeden nebo dva týdny před samotným rituálem se spolu sejdeme online (Zoom, Messenger, WhatsApp) a popovídáme si o Tvém záměru, proč chceš rituálem projít a co od něj očekáváš.  Podíváme se také na praktické záležitosti, co si připravit a pod.

V den rituálu začneme již ráno. Celý proces trvá 8 - 10 hodin. Sestupujeme postupně do stále větší hloubky, až projdeme všechny úrovně proměny:

 • emoční a mentální během sdílení ve vytvořeném posvátném prostoru
 • budeme pracovat s tělem formou vědomého dotyku
 • projdeš očistné a vyživující procedury jako bylinná napářka či bylinná očistná koupel, kdy se uvolňují staré zápisy z těla i mysli
 • na závěr se celý proces dokončí na energetické úrovni zavinutím do lněných šátků

Vše pak i nadále běží a dosedá. Jsme spolu ve spojení. A po jednom nebo dvou týdnech se znovu sejdeme online, kde máš možnost celý prožitek integrovat. Podíváme se na to, co se změnilo, jak se cítíš, jak vše dosedá do života a co potřebuješ.

Rituál zavinování Tě provede vnitřní proměnou: 
přijetím a uzavřením minulosti...
otevřením nové fáze a jejím ukotvením v Tobě...

Kde provázím?

Na výběr máš několik možností.

U Tebe doma

Pokud bydlíš v dojezdu 1 hodiny autem od Příbrami můžu přijet k Tobě domů a ráda Tě provedu rituálem zavinování v klidu Tvého  domova. 

Bohulíbí

Klidné a krásné místo vhodné pro tento rituál díky prostoru podporujícímu vnitřní práci. Nachází se poblíž Davle, západně od Prahy. 

Nebo jiné místo?

Další možnosti jsou v Příbrami nebo poblíž. Během společné domluvy ohledně termínu si sama vybereš, které místo ti vyhovuje.

Kolik provázení zavinováním stojí?

Cena rituálu je:
12 000 Kč

Zahrnuje: 

 • Úvodní online konzultaci a podporu před rituálem
 • Přípravu prostor
 • Individuální podporu a péči během celodenního intenzivního provázení
 • Pomůcky pro rituál (bylinky, koření, zavinovací šátky, vonné oleje, napařovací židličku, svíčky atd.)
 • Podporu pro následující dny po rituálu
 • Integrační online konzultaci, kterou vše uzavřeme

Nezahrnuje: 

 • Pronájem prostor, pokud zavinování nebude probíhat u Tebe doma

Co říkají ženy, které zavinováním prošly?

Zavinování je pro mě jeden z nejsilnějších přechodových rituálů. Posvátný čas hluboké transformace a znovuzrození... Jsem Ti vděčná, že jsi mě jím tak nádherně a citlivě provedla. Díky za veškerou péči, za láskyplné a pokorné držení prostoru a dostatek času pro zpracování všeho, co se ve mě odehrávalo. Bylo to obrovsky léčivé a skutečně jsem se zrodila nová. Jsem velmi vděčná, že jsem si ho dopřála. Velké díky.
Veronika Feria Kostkovástylová poradkyně, průvodkyně rituály
Rituál trval celý den až do noci a opravdu mi umožnil uvolnit se do bezčasí a svléknout starou kůži: vinu, tlaky, kontrolu, nedostatky, nelásku... a znovuzrodit se do Nevinnosti, Hravosti, Lehkosti a Radosti. Tayen mi bezpečně, láskyplně a s velkým respektem držela po celý čas prostor. Kladla ty správné otázky. Ale především naslouchala. Odehrálo se, to, co bylo nachystáno a požehnáno. Silný proces metamorfózy a znovuzrození...
Dita prostor Bohulíbí
Tayen, ženo magická... ve velké laskavosti a jemnosti jsi mne provedla procesem propouštění a znovuzrození. Objevila jsem v sobě dlouho zapomenutou a něžnou část sebe samotné, tu křehkou květinku, která chce rozkvést. Děkuji, že jsem mohla přivonět a rozzářit svůj svět. Tvé provázení rituálem zavinování s velkou vděčností i dojetím doporučuji.
Aneta EkilibrePrůvodkyně krajinou Duše
Tayen, ďakujem za úžasné súznenie, za načúvanie, láskavú múdrosť, jemnosť z Tvojej strany a uzemnenosť, ktorá to všetko ukotvovala... Ďakujem za celý proces, ktorý je veľmi silný, zároveň až magický: deje sa presne to, čo sa má. Ďakujem, že odišlo z môjho života všetko to, čo malo. Ďakujem, že vďaka alchýmii samotného procesu, som sa znovunarodila. Ďakujem novým krídelkám za rozlet za novými možnosťami...
Veronika Urbanová
Včera to bylo týden od rituálu, tak jsem si zavzpomínala na průběh celého dne... Zavinování bylo prostě nepopsatelně skvělé. Dostávám se nyní blíže k autenticitě, co vlastně chci nebo kde je moje opravdové místo. A kolikrát mi přijde, proč si nechci dovolit být tam, kde mám být... Proces je rozběhnut a jsem z toho nadšená... Moc za vše děkuji!
Zuzka PátkováKomunikace se zvířaty

Zaujalo Tě to? Slyšíš volání...?

Napiš mi nebo zavolej

Můžeme se dohodnout na krátké online schůzce, aby jsi zjistil/a, zda je zavinování pro Tebe vhodné, co obnáší a také jestli vzájemně ladíme.
Tel.č. 724 353 373