Co mi řekl kontryhel

Šla jsem po louce, slunce zářilo a chvílemi vanul příjemný, chladivý vánek. Čekala jsem. Čekala jsem na to, která rostlina si mě zavolá. A těšila jsem se, co se dozvím… Někdy mívám tak trochu trému nebo strach… budou ke mně mluvit? Nevymýšlím si to? Ale to, co se dozvídám od rostlin samotných je často v tu chvíli tak překvapující a zároveň při dalším zamyšlení také často tak logické, že se mé pochyby o (ne)pravosti informací samy vytrácí…

Která to bude tentokrát? Která si mě zavolá? Vidím několik rostlin a drobných květů, které mne zaujmou a ráda bych se o nich dozvěděla více… Nakonec si mě zavolá ta, které jsem si ani pořádně nevšimla a od které jsem to vůbec nečekala…

Kontryhel – na pohled tak dobře známý a přece o něm vím tak málo… mlhavě se mi vybavuje, že je úzce spojený se ženami… ale to je vše, co o něm vím… Jako dítě jsem tak ráda pozorovala kapičky rosy, které zářily na Slunci v jeho listech… 

A co mi kontryhel o sobě prozradil? Ukázal mi, že je jako pohár, který sbírá vodu. A když je plný nebo je voda příliš těžká, tak ji vypustí – voda se prostě vylije. Zní to velmi prostě a jednoduše, že. Ale právě tento prostý princip je přesně ten důvod, proč je kontryhel bylinou, která působí tak dobře na ženské orgány a konkrétně na dělohu. Protože děloha je – stejně jako kontryhel – pohár, který sbírá, transformuje a uvolňuje energie a tekutiny. Kontryhel se plní vodou – krví Země a děloha se plní krví – vodou našeho těla.

Moje další otázka je, proč si mne kontryhel zavolal? Je něco s čím mi může pomoci? Odpověď přišla velmi rychle – může pomoct mé děloze znovu najít harmonii a rovnováhu ve sbírání a uvolňování energií. A s touto informací přichází i dva konkrétní postupy, jak přesně mám kontryhelové listy použít.

Poznání, které mi kontryhel nabídl, byly jako nové kousíčky puzzle, které se rychle propojily s mnoha dalšími kousky, jež jsem v poslední době sbírala… postupně se pro mne vytvořil nový obraz ženského těla a dělohy a jejich přirozených funkcí a schopností. O tento obraz se dělím v rámci víkendového ženského setkání s Obřadem dělohy.

A zároveň mne znovu a znovu překvapuje, kolik podpory se nám neustále dostává od Země, v kolika různých formách a podobách nám Země poskytuje pomoc, oporu a vedení – stačí se tomu jen otevřít…

Již odmala cítila přirozenou blízkost a spojení s vodou a Zemí. Svůj život strávila učením se z různých tradic a kultur z celého světa a také přímo od svých průvodců z neviditelného světa.

Provází obřady a rituály . Provází na cestě k srdci, k sobě samým i k druhým a také na cestě ke znovu-spojení se Zemí, vodou a dalšími formami života a vědomí zde na Zemi.

Je autorkou e-booku "Co můžeme udělat pro vodu?" . Píše české texty k písním pro vodu a Zemi. Provází ženy Obřadem očisty dělohy .