Měsíc v nás

Je dobře známé, že Měsíc má velký vliv na pohyb vody na Zemi. Nejzřetelnější je to na přílivech a odlivech oceánů – tedy tam, kde je voda seskupená ve velkém množství. Naše tělo se také skládá z velké části z vody – podle různých pramenů je to mezi 70-80%. Měsíc má tak velký vliv i na nás, přestože to nemusí být na první pohled patrné. (Více o tom, jak a proč se sladit s Měsícem a jeho fázemi, najdete v článku Žena a Měsíc.)

Měsíc je pro ženy nejčastěji spojován s měsíčním cyklem menstruace. Také slovo „menstruace“ pochází z latinského výrazu pro měsíc, stejně jako české „měsíčky“.

O jednotlivých fázích, kterými žena prochází během menstruace je napsáno mnoho. A je to dobře. Ženská energie je proud, který neustále plyne a proměňuje se. A my to potřebujeme vědět. Po mnoha staletích a tisíciletích, kdy byla proměnlivost ženy potlačována, zesměšňována a tabuizována, se znovu učíme o tom, že existuje, učíme se, co to vlastně je, a co to pro nás znamená.

Když se seznamujeme s našimi různými podobami a proměnami v nás, nejde ale pouze o to, převzít, co někdo napsal, bezmyšlenkovitě převzít a „naordinovat“ si: „dnes je den ten a ten, cítím se tak a tak a budu dělat to a to…“

Cílem není mít fáze cyklu nastudované, ale naučit se VNÍMAT sebe, své tělo, své potřeby i své nálady.

Cílem je naučit se VNÍMAT a CÍTIT SAMA SEBE.

To, co přináší skutečné změny do života, je PROŽITÍ, které nám teprve přinese do života skutečné uvědomění a přijetí. Přijetí a pochopení sama sebe a další části toho, kdo jsem. A ve chvílích, kdy přijímáme sebe, můžeme začít přijímat i druhé – druhé ženy, své matky a dcery, ale i muže…

Dlouhodobé naslouchání tradiční moudrosti i má spletitá životní cesta mi přinesly mnoho vhledů, zkušeností a životní moudrosti, o které se dnes dělím s druhými. Je mou radostí a posláním inspirovat a provázet druhé na cestě životem, na cestě ke svému srdci, k sobě samým i k druhým a také na cestě ke znovu-spojení se Zemí a s tím, co nás přesahuje. Více o mně se dozvíte zde.... Provázím ženy Obřadem očisty dělohy, kde se ženy mohou hlouběji propojit se svou dělohou a očistit ji od staré emoční zátěže. Na víkendových pobytech Žena a Země vytvářím prostor pro obnovování spojení, porozumění a komunikace mezi ženami a Zemí, mezi ženami samotnými i prostor pro hlubší spojení žen se sebou samými. Spolu s mým mužem Sidem Smutným provázíme muže a ženy osmi denním workshopem Posvátné partnerství do nového vědomí a nové úrovně vztahu.